1 maja 2019 Piknik Europejski w Krośnie Odrzańskim

1 maja 2019 Piknik Europejski w Krośnie Odrzańskim

1 maja (środa) spotkajmy się w na Placu Unii Europejskiej w Krośnie Odrzańskim na Pikniku Europejskim. Dla mieszkańców przygotowaliśmy liczne atrakcje.

PROGRAM
I. Strefa – „Europejczycy i Europejki rozmawiają”

12.00-12.10 – Pokaz krótkich spotów promocyjnych związanych z ukazywaniem efektów oddziaływania środków unijnych, które zostały stworzone na przestrzeni 2004-2019.

12.10.-12.25 – „Co wiesz o Unii Europejskiej?” – Krótki quiz wiedzy o Wspólnocie Europejskiej oraz funduszach unijnych

12.25.12.30 – Wspólne wysłuchanie „Ody do radości”

12.30-13.45 – Debata panelowa pn. „Europejki i Europejczycy rozmawiają” z udziałem:
– Elżbiety Anny Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego,
– Marka Cebuli – Burmistrza Krosna Odrzańskiego,
– Radosława Wróblewskiego – Rzecznika Funduszy Europejskich,
– Andrzeja Słodkowskiego – reżysera filmów dokumentalnych.

13.45.14.10 – Urodzinowy tort „15 lat Polski w Unii Europejskiej.

14.10-14.25 – „Co wiesz o Unii Europejskiej?” – Krótki quiz wiedzy o Wspólnocie Europejskiej oraz funduszach unijnych

II. Strefa – „Kreatywne Lubuskie” – to przestrzeń, w której najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów – nauka w połączeniu z zabawą pozwoli spędzić miło czas.

III. Strefa Aktywności – to miejsce , w którym pod okiem doświadczonego trenera, będzie można m. in. skorzystać z zajęć w formule maratonu spinningowego oraz z indywidualnych konsultacji fitness. Na odwiedzających będzie czekało 20 stacjonarnych rowerów treningowych oraz doświadczona kadra trenerska.

IV. Strefa – „Eko Strefa” – w strefie zostanie zorganizowany Bike Bar, w którym jadąc na rowerze, siłą własnych mięśni będzie można przygotować zdrowy koktajl owocowy. Odwiedzający strefę będą mogli też dokonać recyklingu t-shirtów w nowe przedmioty codziennego użytku, m.in. torbę na zakupy, biżuterię, fartuszek kuchenny.

V. Strefa – „Informacje o Funduszach Europejskich” – to przestrzeń, w której osoby zainteresowane ubieganiem się o środki unijne otrzymają informację jak zdobyć unijne dofinansowanie, gdzie szukać ogłoszeń o trwających naborach, w jaki sposób podnieść swoją wiedzę w zakresie funduszy unijnych, jak zostać uczestnikiem szkoleń podnoszących kwalifikacje.

Tutaj też znajdzie się fotobudka, w której mieszkańcy będą mieli okazje wyrazić swoją jedność z UE, fotografując się z symbolami Zjednoczonej Europy.

VI. Strefa – #lubuskiechallenge – 15 lat w UE Przestrzenna, wielkoformatowa wystawa fotografii ukazująca zmiany, które dokonały się w regionie na przestrzeni lat, związane z realizacją programów współfinasowanych ze środków Unii Europejskiej.