Piknik Zdrowia i Profilaktyki

Piknik Zdrowia i Profilaktyki

W niedzielę, 5 maja br. o godz. 12.00 przy pomniku Bachusa w Zielonej Górze odbędzie się Piknik Zdrowia i Profilaktyki.

Piknik Zdrowia i Profilaktyki w Zielonej Górze to inauguracyjna impreza, która rozpocznie cykl pikników w całym województwie. Tradycyjnie w trakcie wydarzenia będzie możliwość wykonania darmowych badań, skorzystania z porad lekarskich.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci: dmuchane zamki, konkursy – Mały Mistrz Sportu, bańki mydlane, gry i zabawy, konkursy z nagrodami.

Godzinę przed Piknikiem – z placu Bohaterów wyruszy korowód rowerowy – “Wielki rowerowy przejazd na Piknik Zdrowia i Profilaktyki”. Cykliści dotrą na Piknik punktualnie w południe.

Będzie wielki przejazd rowerowy. Wystartujemy o godz. 11:00 z Palcu Bohaterów Westerplatte. Przejedziemy głównymi ulicami miasta. Meta przy pomniku Bachusa.

Zapraszamy wszystkich, bo aktywność fizyczna jest podstawą zdrowia!!!

W trakcie imprezy będzie okazja, by spotkać się z drużyną Wataha (futbol amerykański), mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata – Tomaszem Kucharskim, Beatą Sokołowską i Anną Sulimą-Jagiełowicz, skorzystać z zajęć fitness, podszkolić się w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, zwiedzić nowoczesną karetkę pogotowia. Na scenie piknikowej pojawią się tancerze, młodzi artyści, sportowcy, ratownicy medyczni.