Turystyka kulinarna na polskiej wsi

Dzięki publikacji Turystyka kulinarna na lubuskiej wsi, turysta będzie miał możliwość spędzenia wolnego czasu na kilka sposobów. Dzięki planowanym działaniom zostaną zaprezentowane szerokiej grupie turystów liczne atrakcje w wybranych trzech powiatach w połączeniu z dobrym jedzeniem, noclegami i wypoczynkiem. Przedstawiliśmy w sposób uszeregowany turystom krajowym i mieszkańcom ziemi lubuskiej i innym zainteresowanym, jakie atrakcje turystyczne w połączeniu z turystyką kulinarną można zobaczyć i gdzie można spędzić ciekawie czas na lubuskiej wsi.
Projekt mogliśmy realizować jako zadanie publiczne Lubuska Odnowa Wsi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w województwie lubuskim.

Nasze wydawnictwo Turystyka kulinarna na lubuskiej wsi promuje produkty turystyki kulinarnej lubuskiej wsi. Ta wyjątkowa publikacja, skierowana jest zarówno do turystów, którzy chcą odkrywać lubuskie smaki poszczególnych powiatów naszego regionu jak i do polskiej branży turystycznej oraz restauracyjnej. Należy nadmienić, że dotychczas dostępne były publikacje prezentujące tylko produkty i przepisy z naszego regionu. My zaś pragniemy połączyć przygodę kulinarną z zachętą do poznawania licznych walorów lubuskiej wsi, atrakcje turystyczne i związane z nimi szlaki.
Dobre jedzenie oparte na lokalnych, regionalnych i tradycyjnych przepisach ma coraz większą siłę przyciągania. Planując wakacje i wypoczynek, turyści zwracają uwagę zarówno na to, co będązwiedzać, jak i na to , co i gdzie będą jeść. Stąd rosnąca ranga turystyki kulinarnej jako produktu turystycznego.
Liczymy, że Turystyka kulinarna na lubuskiej wsi rozpocznie cykl wydawnictw tego typy.

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzynmanych z Województwa Lubuskiego-Urzędu Marszałkowskwego

Do pobrania:

LOTUR___turystyka_kulinarna_2019___06