Rusza 18. edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny- o Lubuską Perłę Turystyczną

Polska Organizacja Turystyczna co roku ogłasza konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, którego zwycięzcy otrzymują Certyfikaty POT.

8 lipca startuje etap regionalny. Organizatorem etapu regionalnego jest Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna „LOTUR”

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w ofertach dla klientów

Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie i przyjazne turystom. Co roku kapituła konkursu zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu turystycznego oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w jego rozwoju.

O Certyfikaty POT mogą obiegać następujące produkty: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

W regionie lubuskim walczymy o Lubuskie Perły Turystyczne. Najlepsze są nominowane do etapu ogólnopolskiego.

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach:

Certyfikat POT
Złoty Certyfikat POT
Certyfikat Internautów
Certyfikat Specjalny
Najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, którego wybór wzbudza najwięcej emocji, jest Złoty Certyfikat. Kapituła konkursu może go przyznać produktowi turystycznemu najwcześniej po trzech latach od daty przyznania Certyfikatu POT. W 2019 r. Złoty Certyfikat POT otrzymała Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. W 2020 r. konkurs nie odbył się ze względu na pandemię.

Jury wybiera również Certyfikat Specjalny. Nagroda ta dedykowana jest produktom, które na rynku są stosunkowo krótko, bo mniej niż dwa lata, ale drzemie w nich duży potencjał.
Głos w konkursie POT mają także użytkownicy sieci i mediów społecznościowych. Na jesieni będą mogli oni ocenić wskazane produkty w konkursie Certyfikat Internautów. Głosowanie odbędzie się na stronie www.polska.travel.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostają objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 150 tys. złotych. Dotychczasowi laureaci konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej prezentowani są na Narodowym Portalu Turystycznym certyfikaty.polska.travel.

Etapy konkursu:

Etap I – regionalny: 8.07-20.09.2021 r.
(POT przyjmuje zgłoszenia od ROT-ów drogą online do 30.09.2021 r.)
Etap II – ogólnopolski: 1-22.10.2021 r.
Ceremonia wręczenia Certyfikatów: listopad/grudzień 2021 r. (stacjonarnie lub w trybie online w zależności od sytuacji pandemicznej).
Powyższe terminy w uzasadnionych przypadkach mogą zostać zmienione.

Do konkursu można zgłaszać się już teraz!

Więcej informacji na stronie: