Odkryj jak smakuje Lubuskie!

2-3 sierpnia 2022 w TVP 2 PnŚ promowaliśmy lubuskie w programie „Jak smakuje Polska”.
Program zrealizowany przy wsparciu Polskiej Organizacji Turystycznej we współpracy z Lubuską Regionalną Organizacją Turystyczną LOTUR.
W pierwszym odcinku pokazaliśmy spływy kajakowe, które cieszą się rosnącą popularnością i w sumie nie ma się co dziwić, to połączenie aktywności sportowej ze zwiedzaniem. Duże podziękowania dla wójta gminy Lubrza Ryszarda Skonieczka za wsparcie przy kręceniu tegoż odcinka.
Dziennikarka Anna Soporek zapraszała do naszego regionu m.in. wypowiadając:
„Województwo Lubuskie znajduje się w zachodniej części Polski, ma bogatą historię i przyciąga turystów swoimi zabytkami, m.in. fortyfikacjami i muzeami, przyrodą i widokami… Jedno jest pewne, jest warte zachodu.”
„Ten region już skrada moje serce! Ponad połowa województwa to lasy. Lubuskie to też kraina niemal 600 jezior, jest co robić a i można oddychać pełną piersią! A jak z kuchnią? Podobno jest bardzo smaczna!
I tą smaczną lubuską kuchnię zaprezentowaliśmy kolejnego dnia. Kuchnie i regionalne produkty prezentowała Pani Grażyna Dereń w swoim gospodarstwie, za co także ślicznie dziękujemy.”
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna LOTUR promuje Ziemię Lubuską przy udziale i wsparciu członków LOTUR.